W ofercie Europharma Alliance znajduje się szeroka gama kompleksowych usług związanych z produkcją kontraktową suplementów diety. Jest to inaczej produkcja usługowa, na zlecenie, która często jest też określana jako wytwórstwo zewnętrzne lub outsourcing produkcji.

Mając na uwadze wymagania klientów, a także dynamicznie dokonujące się zmiany w prawie wytwarzania suplementów diety, gwarantujemy profesjonalną realizację zamówień, przy wykorzystaniu najwyższych jakościowo standardów wytwórczych. Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w branży udało nam się stworzyć własny zespół wysoce wykwalifikowanych oraz zaangażowanych specjalistów, zajmujących się kompleksowym projektowaniem oraz wdrażaniem produktów.

W jaki sposób odbywa się produkcja kontraktowa?

Stanowiąca główny profil działalności Europharma Alliance, produkcja kontraktowa jest prowadzona przy wykorzystaniu najnowocześniejszych i zaawansowanych technologicznie urządzeń spełniających rygorystyczne standardy w dziedzinie wytwórstwa suplementów diety. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać na rynek produkty najwyższej jakości, równocześnie starając się utrzymywać stosunkowo niskie koszty wytwórstwa.

W zakresie produkcji kontraktowej oferujemy produkcję oraz zasyp tabletek, kapsułek, proszków, a także zalewanie żeli do saszetek. W skład naszego zaplecza produkcyjnego wchodzą automatyczne kartoniarki, specjalne zakrętki, a także profesjonalne urządzenia służące do etykietowania. W ramach zamówień naszych klientów realizujemy regularne produkcje tabletek i kapsułek pakowanych w blistry i pojemniki o różnych rozmiarach.

Bezpieczeństwo oraz zgodność z przepisami

W ramach nawiązywanych umów technicznych naszym klientom zapewniamy niezbędną infrastrukturę, aby suplementy diety produkowane przez Europharma Alliance były zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej z zakresu bezpieczeństwa żywności. Nasze działania obejmują przede wszystkim:

  • ocenę ryzyka produktów,
  • badanie stabilności,
  • kontrolowanie poziomu zanieczyszczeń środowiskowych,
  • monitorowanie produkcji, magazynowania i transportu pod kątem temperatury oraz wilgotności.

Wszystkie odbywające się rutynowe kontrole są dokonywane w wewnętrznym laboratorium Europharma Alliance, natomiast bardziej skomplikowane badania są realizowane w niezależnych jednostkach laboratoryjnych GLP.

Jakie formy suplementów diety oferujemy?

Działając jako doświadczony producent kontraktowy, naszym klientom możemy zaproponować następujące formy wytwarzania:

  • tabletki, w tym między innymi tabletki powlekane otoczkami wyprodukowanymi na bazie wody,
  • kapsułki twarde, które wytwarzamy w dwóch rodzajach otoczek: żelatynowych oraz pochodzenia roślinnego,
  • saszetki foliowe typu stickpack, które znakomicie sprawdzają się do pakowania niewielkich, kilkugramowych porcji suplementów diety,
  • blistry, w tym blistry z użyciem różnobarwnych folii,
  • słoiczki i buteleczki, które mogą być wykonywane ze szkła, aluminium lub tworzywa sztucznego.

Postać suplementu diety w rzeczywistości jest determinowana przez wiele różnych czynników, w tym między innymi przez jego skład.

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem – pozostajemy także otwarci na nowe wyzwania oraz możliwości. Wieloletnie doświadczenie, zespół wykwalifikowanych specjalistów, a także nowoczesne zaplecze produkcyjne zapewniają najwyższą jakość produktów wytwarzanych przez Europharma Alliance, jednego z głównych producentów kontraktowych suplementów diety w Europie.