Produkcja kapsułek miękkich

Zarówno tradycyjnych jak i formie twist-off

Tablet manufacturing

Elastyczna produkcja

Nasze usługi są doceniane przez różnych klientów:
Pharmacy chains
Sieci aptek
Międzynarodowych
Big Pharma
Duże firmy farmaceutyczne
Top 5
Scandinavia
Marki skandynawskie
Premium jakość
Eastern markets
Rynki wschodnie
Efektywność kosztowa

Automatyzuj z nami produkcję:

Technophar logo
Kapsułek miękkich
Ultra III logo
Kapsułek twardych
Inv Pack logo
Saszetek
Sejong logo
Tabletek
Uhlmann logo
Blistrów

Polecają nas:

NutraQ4U pharmaDr.MaxPhytoPharm

NutraQ

4U Swiss Company

Dr. Max

PhytoPharm

Twoja własna dedykowana formuła dostępna od:
400 000
dawek jednostkowych
Uzyskaj kompleksową wycenę

Park maszynowy

produkcja masy żelatynowej
Produkcja masy żelatynowej
mieszalnik
Produkcja wypełnienia
Kapsułkowanie kapsułek miękkich
Kapsułkowanie kapsułek miękkich
suszenie
Suszenie
blistrowanie
Pakowanie

Zakres produkcji kontraktowej kapsułek miękkich

Proces produkcji suplementów diety w formie kapsułek miękkich (soft gel)Infografika zakresu produkcji kontraktowej kapsułek miękkich

Wdrożona certyfikacja

Management System HACCP Certificate
FDA Inspected Certificate
Management System FSSC 22000 Certificate

Kontrola jakosci

dla procesu wytwarzania kapsułek miękkich
Proces wytwarzania kapsułek miękkich podlega bardzo ścisłej kontroli jakości na każdym etapie procesu:
1
Dobór i weryfikacja jakościowa surowców do produkcji
Weryfikowana jest kompletność i spójność dokumentacji oraz dokonywana jest ocena każdego z surowców zgodnie z planem analiz
2
Produkcja masy żelatynowej
Proces podczas którego kontrolowana jest jednorodność masy wolnej od pęcherzy powietrza oraz barwa
3
Naważanie
Proces naważenia składników odbywa się zgodnie z zatwierdzoną specyfikacją technologiczną, w której dla każdej z substancji nadany jest indywidualny kod, w celu zapewnienia pełnej identyfikowalności
4
Produkcja wypełnienia
proces uwzględniający mieszanie. Szczegółowa instrukcja postępowania definiuje kolejność oraz sposób mieszania wszystkich składników. Operator dokonuje oceny organoleptycznej mieszanki- kolor, zapach, zapowietrzenie.
5
Kapsułkowanie
operator w sposób ciągły sprawdza, potwierdzając zgodność kapsułek miękkich z technologiczną instrukcją produkcji i specyfikacją: warunki temperaturowe oraz wilgotność w pomieszczeniu produkcyjnym, masy całych kapsułek oraz bardziej szczegółowo- masy otoczki, czy masy wsadu. Kontrolowana w sposób ciągły jest również: grubość pasów żelatynowych, prędkość kapsułkowania oraz temperatury: segmentu wtrysku, masy żelatynowej, wypełnienia.
6
Suszenie
Kontrolowane są warunki temperaturowe i wilgotność w tunelach suszących oraz twardość wytworzonych kapsułek
7
Polerowanie i sortowanie
Na tym etapie kontrolowany jest stopień czystości powierzchni kapsułek po ich wypolerowaniu oraz kontrolowana jest jednorodność kształtu, czy parametry fizykochemiczne
8
Pakowanie
Etap, podczas którego, kontrolowane są takie parametry, jak: jednorodność kształtu, czystość powierzchni kapsułek, parametry fizykochemiczne.
Uzyskaj kompleksową wycenę

Etapy procesu produkcji

Etap 1: Produkcja masy żelatynowej
Proces produkcji masy żelatynowej przeprowadzany jest w mieszalniku z płaszczem grzewczym. Surowce zaciągane są przez system próżniowy do mieszalnika, gdzie następuje ich mieszanie, rozpuszczanie oraz odpowietrzanie. Otrzymana masa żelatynowa może być bezbarwna lub kolorowa.
Etap 2: Naważanie
Proces naważenia składników odbywa się zgodnie z zatwierdzoną specyfikacją technologiczną, w której dla każdej z substancji nadany jest indywidualny kod, w celu zapewnienia pełnej identyfikowalności
Etap 3: Produkcja wypełnienia
Specjalizujemy się w produkcji kapsułek z wypełnieniem olejowym.Możemy kapsułkować czyste oleje, mieszaniny olejów oraz pojedyncze oraz łączone kombinacje witamin rozpuszczalnych w tłuszczach – A,D,E,K.
Etap 4: Kapsułkowanie kapsułek miękkich
Posiadamy kapsułkarkę miękką renomowanej firmy Technophar. Aktualnie posiadamy formaty 5 oval, 10 oval oraz 5 twist off, jednak na życzenie klienta jesteśmy w stanie w krótkim czasie zamówić dowolna matrycę o wielkości powyżej 4 oval.Posiadana przez nas kapsułkarka miękka jest urządzeniem bardzo wydajnym i przystosowanym do dużych wolumenów produkcyjnych.
Etap 5: Suszenie
Kapsułki suszymy w bębnach suszenia wstępnego współpracujących z kapsułkarką, a następnie umieszczamy je na tacach w suszarni tunelowej.Dzięki dwuetapowemu modelowi suszenia jesteśmy wstanie precyzyjnie określić moment wysuszenia kapsułek.Koniec suszenia określamy badając twardość kapsułek przy pomocy nowoczesnego twardościomierza.
Etap 6: Polerowanie
W procesie tym polerujemy kapsułki aż do uzyskania gładkiej i lśniącej ich powierzchni.
Etap 7: Sortowanie
Proces sortowania zapewnia jednorodność wielkości kapsułek miękkich, odrzucane są wszystkie kapsułki, które nie mieszczą się w zakresie specyfikacji produktu. Dzięki temu procesowi proces pakowania w blistry przebiega szybko i bezproblemowo.
Etap 8: Pakowanie
Wytworzone kapsułki miękkie możemy dostarczyć, jako: produkt luzem (BULK), w blistrach, blistrach i kartonikach, słoiczkach plastikowych z etykietą.

Posiadamy wysokowydajne linie blistrujące z automatyczną kartoniarką, a także liczarki automatyczne dla pakowania w słoiczki.

Pytania do usług

Jakie formy płynów Państwo kapsułkują?

Formy olejowe są naszą główną formą dla produkcjikapsułek miękkich. W celu przygotowania bardziej wymagających form takich jaknp. zawiesiny lub emulsje niezbędna jest ocena technologiczna odpowiedniejformulacji przeprowadzana metodą case-by-case przez naszych ekspertów.